İçeriğe geç

Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesinde Üretim Başlıyor!

Türkiye’nin deri üretim merkezi olma yolunda ilerleyen Gerede’de; sadece ürün olarak değil tüm süreçlerde dünya standartlarında üretimin gerçekleştirilebileceği Deri Organize Sanayi Bölgesinde deri üretimi başlamak üzere. Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesinde fabrikalar yükselmeye devam ederken deriler de dolaplara basılmaya başlandı.

Gerede’de halihazırda dünya standartlarında kimyasalların kullanımı, son teknoloji makinalarla ve yılların birikimi deneyimli ve eğitimli işgücüyle yapılan deri üretimi artık fiziksel koşullar olarak da dünya standartlarında olacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar sosyal medya hesabından şunları paylaştı:


BUGÜN TARİHİ BİR GÜN
Deri Organize Sanayimizde yapımı tamamlanan ve bugün itibari ile FAALİYETE giren Teknik Kimyanın yeni fabrikası, 2-3 gün içerisinde start verecek Öz Mizan Deri’nin yeni fabrikası; sahiplerine, işçilerine, Geredemize, Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Allah hayırlı işler yapmayı, helal kazançlar elde etmeyi nasip etsin. HAYALDİ, GERÇEK OLDU VESSELAM.

Ayrıca Gerede Organize Deri Sanayicileri Derneği Internet sitesinde de yakında üretime başlayacak olan bölgeyle ilgili bir habere yer verildi:

Gerede Deri Sanayicileri Derneği başkanı Selahattin GÜRCAN ve yönetim kurulu üyeleri, Gerede Deri İhtisas Organize sanayi Bölgesi’nde inşaatları devam eden fabrikaları gezerek yetkililerden bilgi aldılar.
Bölge müdürü Hakan Özyiğit, 20’ye yakın fabrika inşaatının devam ettiğini, alt yapının bittiğini, iletişim hattının ve su işlerinin de bitmek üzere olduğunu belirterek, sağlıklı bir çalışma yürüttüklerini, bazı fabrikaların işletmeye hazır olduğunu bildirmiştir

Yeni Gerede Deri Sanayi Bölgesinin Gerede için hayırlı olması dilekleriyle…

geredederi@hotmail.com

Kategori:Gerede Deri Sanayi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın