İçeriğe geç

Bolu Valisi’nden Gerede Deri Sanayisine Ziyaret

Kaynak: Bolu Valiliği Web Sitesi

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal ve beraberindeki heyet , Gerede ziyaretinde , Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne giderek burada arıtma tesisinde incelemelerde bulundular.

Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Hakan Özyiğit, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Osman Kazgan, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka ve diğer yetkililerden bilgiler alan Vali Ümit, 2019 yılında yetersizliği sebebiyle çevre kirliliğine yol açan ve Çevre Kanununa göre ceza yazılan, daha sonra ise yeni yapılan revizyon çalışmaları ile modern deşarj standartlarını yakalayan tesisteki çalışmalar nedeniyle yetkililere teşekkür eden Vali Ümit, “ Ülkemizin deri sektöründe %40 payla çok önemli bir misyonu yerine getiren Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Esnafı kendine yakışanı yaptı. Deri Organize Sanayi Arıtma Tesisini dünya standartlarına uygun hale getirdi. Emeği geçen herkesi kutluyorum “ dedi.

Vali Ümit buradaki ziyaretinin devamında deri fabrikalarını ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldi ve işletmelerle ilgili bilgiler aldı.


Kategori:Gerede Deri Sanayi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın