İçeriğe geç

Evolved By Nature’dan Tabakhanelerle İş Ortaklığı

Bu haber www.magazineleather.com Internet sitesinden alınmıştır.

Evolved By Nature'ın Kurucu Ortağı ve CEO'su Dr. Greg Altman

“Deri sadece güzel bir malzeme değil, aynı zamanda çok daha sürdürülebilir bir malzemedir”

Evolved By Nature’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Dr. Greg Altman

Deri için uygun olan patentli Activated Silk™ L1 biyofiniş sistemi, zararlı petrokimyasallara, PFAS kaplamalara ve toksik çapraz bağlayıcılara bir alternatif sunan Biyoteknoloji şirketi Evolved By Nature sürdürülebilir deri çözümleri için İtalya ve Tayland’daki birkaç yeni saygın deri tabakhanesiyle ortaklık kurduğunu duyurdu.

Evolved By Nature, Büyük Ölçekte Sürdürülebilir Deri Kaplama Çözümü Sağlamak İçin Saygın Tabakhanelerle iş ortaklığı yapıyor. Sürdürülebilir Deri Kaplama Çözümü en iyi İtalyan ve Tayland Tabakhaneleri Biyoteknoloji Şirketinin ürün performansını, insan sağlığını ve döngüsel ekonomiyi geliştirme misyonunu taşıyor Boston, MA (1 Kasım 2023) – Sürdürülebilir, yenilenebilir kaynaklı moleküller geliştiren bir biyoteknoloji şirketi olan Evolved By Nature, doğal peptitlerini, ticari hacimlerde tabakhanelere sunulan deri için su geçirmez bir çözüme dönüştürüyor. Teknoloji, şirketinin bariyer bilimindeki en son atılımıdır. Biyoteknoloji şirketinin tüm deri türleri için uygun olan Activated Silk™ L1 biyofiniş sistemi, zararlı petrokimyasallara, PFAS kaplamalara ve toksik çapraz bağlayıcılara bir alternatif sunuyor.

Sistem ayrıca CO2 emisyonlarını ve poliüretan kullanımını önemli ölçüde azaltır, mevcut bitirme sistemlerinden daha iyi performans gösterir ve tabakhane altyapısına kusursuz şekilde entegre olur. Biyofinisaj sistemi, tescilli Activated Silk™ peptidleri ile formüle edilmiş olup, deriye tüm performansı ve gerekli stil değişikliklerini, pek çok toksik kimyasal madde olmadan sağlar. İleri dönüştürülmüş, hayvanlara zarar vermeyen ipekböceği kozalarından elde edilen Etkinleştirilmiş İpek molekülleri ile oluşturulan biyofinişleme sistemi, yalnızca toksik fosil yakıtlardan elde edilen kaplamaları geride bırakmakla kalmıyor, aynı zamanda ıslak renk sürtünmeye karşı dayanıklılık (CFR) açısından daha iyi puanlar alarak Ballyflex’ten daha iyi performans gösteriyor. (deri esneme direnci), buhar transferi (nefes alabilirlik) ve suya ve lekeye dayanıklı çözümler. İtalya’da Sirte, Curtiba, Fracopel, Nuova Overlord gibi tabakhaneler ve deri tüccarları Pellami Due C, Evolved By Nature Activated Silk™ L1 biyofiniş sistemini uygulamaya karar verdiler. Tayland’daki ortak tabakhaneler arasında Kongsiri, Chun Wang Brothers, Chankij, Classic, Limsilp, Vaikijanek ve SF Leather bulunmaktadır.

Bay Tony. Chun Wang Kardeşler Tabakhane

Tabakhane ortakları Activated Silk™ L1’e geçiş yaparak şunları elde edebilirler: * Silindir kaplayıcı (tabakhane makineleri) uygulaması kullanılarak bitmiş 1 milyon metrekare başına CO2‘de 2,15 metrik ton azalma. * Püskürtme kaplama uygulaması kullanılarak bitmiş 1 milyon metrekare başına CO2‘de 4,7 metrik ton azalma * Son kat uygulamasında enerji azaltımı nedeniyle CO2‘de %76 azalma. Evolved By Nature, pazar ölçeğinde tam ticarileştirme yoluyla Activated Silk L1 biyolojik bitirme sistemi için değer teklifinin kanıtını gösterdi. Tabakhanenin benimsenmesinin yanı sıra, bugüne kadarki projeler arasında tasarımcılar Jonathan Cohen, Patrick McDowell, Grace Ling ve Anya Hindmarch ile işbirlikleri de yer alıyor. 221 milyon doların üzerinde finansman ve geniş kapasite, dağıtım ve tüm bölgelerde mevcut vasıflı teknik yardımla donatılmış Evolved By Nature, davet ediyor Şu anda tam sırçalı deri terbiyesine odaklanan her boyuttaki tabakhane, Activated Silk L1 biyolojik terbiye sistemini benimsiyor ve ürün performansını, insan sağlığını ve döngüsel ekonomiyi geliştirme misyonlarına katılıyor.

Bay Carlo Carlacchiani Pellami Due C spa
Mr. Kemapan,
Bay Kemapan, Kongsiri Tabakhane
Bay Giovanni Valori Curtiba
Bay Fabio Sirte Kurucu Ortağı
Mr. Leo,
Bay Leo, Klasik Tabakhane

Evolved By Nature kimdir?

Evolved By Nature, 2013 yılında Boston, Massachusetts’te ben ve Dr. Rebecca Lacouture tarafından kurulan bir biyoteknoloji şirketidir. Ben biyoteknoloji mühendisliğinde, Rebecca ise biyomedikal mühendisliğinde. Bugün şirket, daha sağlıklı, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya yardımcı olmak için bir araya gelen çeşitli bilim insanları, araştırmacılar, deri ve tekstil uzmanları ve yaratıcı profesyonellerden oluşan bir gruptur. Ürünleri mümkün kılmak için artık fosil yakıtlardan türetilen petrokimyasallara veya sürdürülemez süreçler kullanılarak üretilen bileşenlere güvenemeyiz. Doğanın pozitifliğini ve döngüselliğini destekleyecek şekilde doğal, yenilenebilir kaynaklardan gelen güçlü molekülleri keşfetmek ve kilidini açmak için özel teknoloji kullanıyoruz . Biz de bu molekülleri insanların ve gezegenin sağlığını geliştirecek yeni nesil ürünleri kolaylaştırmak için kullanıyoruz.

Mevcut sürdürülebilir molekül platformumuz – Activated Silk™ biyoteknolojisi – biyolojik olarak hasat edilmiş ve ipek proteininden tasarlanmıştır. Activated Silk™ molekülleri şu anda üç pazarda ürün geliştirme ve ticarileştirmenin çeşitli aşamalarındadır: tekstil ve deri için sürdürülebilir kimyasallar, kozmetik ve tarım için doğal bileşenler ve rejeneratif tıp için biyomoleküller. Sürdürülebilir Activated Silk™ kimyasalları, Ar-Ge bölümümüzün aktif olarak yeni biyobazlı formülasyonlar oluşturmasıyla doğrudan tabakhanelere satılmaktadır. 

Activated Silk teknolojisi nedir?

Dut ağaçları, pestisit veya sentetik gübre kullanılmadan organik yöntemlerle yetiştirilir ve yağmur suyuyla sulanır. Dut, aynı ağaçların mevsimden mevsime büyümesine olanak tanıyacak ve toprağı sağlıklı ve istikrarlı tutacak şekilde yetiştirilir. Yaprakların bir kısmı mevsimsel olarak hasat ediliyor ve ipek kozasını ören ipekböceklerine besleniyor.Activated Silk™biyoteknolojisi, Yalnızca su, tuz, yenilenebilir enerji ve bilimi kullanan tescilli sürecimiz aracılığıyla ipeğin iki bileşeni ( fibroin ve serisin ) ayrılırak saf, doğal ipek proteini moleküllerini biyolojik olarak hasat ediliyor.

Sürdürülebilirlik değerlendirmesinin çerçevesi olarak Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (UNSDG) kullanıyoruz .

Kategori:Deri Teknolojisi